Alibeyköy Toner Dolumu Yazıcı Tamiri

Genel, , 0 yorum ile

Yazıcılar ve fotokopi makineleri günümüzde özellikle iş hayatının olmazsa olmazları haline gelmiştir. İhtiyaca göre evlerde de yazıcı kullanılır. Bu tip makinelere olan talep nedeniyle markalar farklı modellerde ve özelliklerde birçok ürün çıkarır. Bu çeşitlilik içinde her yazıcı için toner ya da kartuş sağlayabilecek, ortaya çıkan her türlü arızayı giderebilecek firmaya ulaşmak zorlaşmıştır.

Kartuş dolumun da ve tamir işlemlerinde yapılan yanlışlar makinelerin zarar görmesine ve ömrünün kısalmasına neden olabilir. Bu nedenle yapılacak her işlemin işinin ehli kişiler tarafından güvenilir bir firma güvencesinde yapılması önemlidir.

Yazıcı Çeşitleri

Günümüzde kullanılan yazıcılar çalışma sistemlerine göre farklı başlıklarda incelenebilir.

Bu çeşitlerden en önemlileri şunlardır:

  • Mürekkep püskürtmeli yazıcılar
  • Lazer yazıcılar
  • Şeritli yazıcılar

Bu üç farklı gruptaki yazıcıların çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle bakım ve onarımları, mürekkep dolum yöntemleri de farklılık gösterir.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar ve Çalışma Prensipleri

Bu tip yazıcılar gönderilen görüntüyü kağıtlara mürekkep püskürterek geçirir. Mürekkep bir kartuşta bulunur. Makine ilk alındığında içindeki kartuş mürekkeple doludur. Mürekkep bitene kadar yazım ve fotokopi işlemleri yapılır.

Kartuşun boşalmasına yakın yazı kalitesi düşer. Firmaya arıza şikayetiyle gelen ürünlerin bir kısmı aslında kartuşun boşalmış olmasından kaynaklanır. Böyle bir durumda kartuşun yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Ancak bu işlemin maliyeti yüksek olacaktır. Bu nedenle kartuşun doldurulması tercih edilebilir. Bu yöntemde kartuş değiştirilmez, hazneye mürekkep dolumu yapılır. Bu işlem uzmanlık, bilgi ve deneyim gerektirir.

Kartuş dolumu üretici firmalar tarafından biraz da yeni kartuş satımını artırmak için tavsiye edilmeyebilir. Ancak makinenin model, marka ve diğer özelliklerine uygun doğru mürekkep kullanıldığı takdirde uygun fiyata ihtiyaç giderilmiş olur. Burada dikkat edilmesi gereken şey her makinenin özelliğine uygun ürün kullanma gereğidir. Bu konuda firmanın uzman personeline güvenle

Lazer Yazıcılar ve Çalışma Prensipleri

Lazer yazıcılarda görüntünün kağıda aktarılması için toz kimyasal madde kullanılır. Tonerlerde bulunan bu renk verici maddeler yazıcının özelliklerine ve ihtiyaca göre siyah beyaz ya da renkli olarak kullanılabilir.

Lazer yazıcılarla seri baskılar yapılabilir. Mürekkepli yazıcılara göre bu tip yazıcıların kullanım ömrü daha fazladır.

Lazer yazıcılarda mekanik sorunlar, cip sorunları ve tonerin azalmasından kaynaklanan sorunlar görülebilir. Bu alanda uzmanlaşmış ehil ellerle bu problemler giderilebilir. Toner dolumu ile uzun süre düşük maliyetle makineler kullanılabilir.

alibeykoy-toner-dolum
alibeykoy-toner-dolum

Yazıcı Tamir Hizmetleri

Piyasada kullanılan yazıcıların çok farklı çeşitlerde olması ortaya çıkabilecek arızaların doğru şekilde giderilebilmesi için çeşitler hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Makinenin çalışma prensipleri, modeli ve markası gibi bilgiler arızanın tespiti ve giderilmesi için önemlidir.

Uzman personeli ile uzun yıllardır bu işi yapan firmaya güvenle ürün teslim edilebilir. Yapılan tamirat, kartuş ve toner dolumu garantili olarak yapılır.