Sultangazi Toner Dolumu & Yazıcı Tamiri

,

Sultangazi bölgesinde bulunan firmamız toner dolumlarınızı profesyonel personel kadrosu ile itina ile yapmaktadır Sultangazi Bölgesinde Tüm mahalle ve semtlerine bu hizmeti vermekteyiz dilerseniz tonerinizi adresinizden teslim alıp geriye size hali hazır şekilde teslimatını yapıyoruz toner dolum hizmetlerinizi hem uygun fiyata hemde daha hızlı bir şekilde yaptırmak için sizi Sultangazi şubelerimize bekliyoruz sizin için ve çocuklarınız için bize güvenebilirsiniz.

Sultangazi Toner Dolumu basit bir iş değildir muhakkak profesyonel bir ekip tarafından yapılmalı ve teslim alınmalıdır çocuklarınızı mürekkep tozundan korumak için daha sağlıklı bir yazıcı kullanmak için Sultangazi Toner ile tanışabilirsiniz bize 0212 394 10 02 numaradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Sultangazi bölgesinde toner dolumu dışında yazıcı tamiri de yapmaktayız yazıcılarınızın bütün bakımları tamiri ve parça bulabilirsiniz
bize gelmeniz zor mu ? o zaman biz size gelip isterseniz yazıcınızı sizden teslim alıp servisini sağlayabiliriz isterseniz de gözünüzün önünde bakımını yaptırabilirsiniz tüm bu hizmetlerden yararlanmak için numaralarımız aşağıdadır.

 • TONER SATIŞ VE TAMİRİ
 • MUADİL TONER FİYATLARI
 • ORJİNAL TONER FİYATLARI
 • TONER DOLUM
 • TONER DOLUMU
 • TONER FİYATLARI
 • TONER SERVİSİ

Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Toner dolumu yapamadan önce parçalarının ne olduğunu iyi bilmek gerekir. Toner dolumu işlemlerinden önce, tonerin iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Tonerin Mekanik Parçaları

Tonerin parçaları şu şekildedir;

 • Toner tankı
 • Atık toner haznesi
 • Silindir (Drum)
 • Manyetik Merdane (Mag Roller)
 • Şarj Merdanesi (Developer)
 • Üst Bıçak (DoctorBlade)
 • Alt Bıçak (WiperBlade)

Toner markası önemlidir. Bu parçalar, çoğu tonerde mevcuttur.

Toner Dolum İşlemleri Öncesi Yapılacaklar

Tonerin öncelikle yanlarında bulunan vidaları sökülür. Böylede toner 2 tane parçaya ayrılmış olur. Bu ayrılan parçalar Toner Baskı ve Görüntüleme ünitesidir. Atık haznesine takılı olan merdane, drum ve bıçaklar, hazneden ayırtılır ve toner iyice temizlenir. Bu temizlik büyük önem taşımaktadır. Kâğıda fazla gelen tonerler, yazdırma sırasında haznede toplanır, birikir. Atık haznesinde biriken, atık tonerin, hazneden yardımcı bir parça ile temizlenmesi gerekir.

Küçük el süpürgesi, kompresör temizlerken kullanılabilir. Atık haznesi temizlenmezse, yazdırma esnasında kâğıda düşerek, kötü bir kopya çıkarmamıza neden olabilir. Ayrıca atık haznesi ne bağlı olan, merdane, drum ve bıçakları özenle ve zarar vermeden temizlemek gerekir. Temizlik işlemi bittikten sonra merdane, drum ve bıçağı atık haznesine kibarca düzgün bir biçimde vidalar ile takılmalıdır. Artık dolum işlemine geçilebilir.

Toner Dolum İşlemi

Toner tankının sol yanında bulunan, bir adet vida çıkarılır. Toner tankının yüzü kendimize bakacak biçimde kapağı açılır. Toner tankında bir tane manyetik merdane mevcuttur. Bu merdane çıkarılır narince temizlenir. Merdanenin altında bulunan bıçak da bir güzel temizlenir. Bıçak yerine takılır. Sonra toner tozunu, toner tankının hemen sağ tarafında bulunan, toner kapağı açılarak, toner dökülür.

Toner döküldükten sonra, ayrılan parçalar düzgünce birleştirilir. Parçalar dikkatlice kenetlenir. Toner tankı ile atık toner haznesini birleştirirken dikkatli olmak gerekir. Özellikle yaylar ve toner tankının ayakları iyice oturtulmalıdır. Buna dikkat edilmeli, oturduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra iki mekanik parça sıkıca birbirine kenetlenir.

Markalara Göre Toner Dolumu

Her markanın kendine has yapısı vardır. Dolum işlemleri minik farklılıklar gösterebilir. Paçaların yerleri, dolum kapasitesi, doldurulacak deliğin yeri değişebilir.